İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi nasıl uygulanır?

Çene kemiğine uygulanan implantlar için öncelikle uygun pozisyonda, çapta ve uzunlukta yuvalar açılmaktadır. Cerrahi bir işlem gerektiren implant tedavisi için seçimin doğru hastane ve doğru doktordan yana yapılması son derece önemlidir. Ortamın sterilizasyon ve hijyen şartlarına uygun olması, kullanılan malzemenin kaliteli olması son derece önemlidir. Uygulama esnasında veya sonrasında enfeksiyon kapılmaması için uygulama yöntemlerine dikkat etmek ve kaliteli malzeme kullanımına özen göstermek, implant tedavisinde en önemli detaylardan biridir.

İmplant Diş tedavisi ne kadar sürer?

Ortalama olarak 1 hafta kadar sürmektedir. İmplant operasyonunda kullanılan dikişlerin kendinden erime özelliğine sahip olması, tedaviyi bir günde de gerçekleştirme imkanı sunabilmektedir. 1 günde implant yapıldığında dişe protez takılmaz.

implant diş tedavisi iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama “tedavi aşaması” olarak değerlendirilir, ikinci aşama ise implantın kemiğe kaynama aşamasıdır. Bu süre ortalama 3-6 ay arasında sürmektedir. İmplant çene kemiğinde kaynadıktan sonra implantlar üzerine porselen dişler yapılır. Lokal anestezi uygulanarak yapılan işlem, bir diş için ortalama 10 ile 15 dakika arasında sürmektedir. implant diş tedavisini diğer dişlerden ayıran en büyük özelliği hastanın herhangi bir ağrı-sızı yaşamamasıdır, bu da günümüzde bu tedavi yönteminin tercih edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.


Whatsapp Destek

Ankara Acil Diş

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?